İSTANBUL MARATONU’NDA BİZİMLE YÜRÜ!

Tüm çocukların onurlu ve adil bir yaşam sürebilmesi için çalışıyoruz. Faaliyetlerimizi düzenli bir şekilde sürdürebilmemiz için desteğine ihtiyacımız var.  3 Kasım’da İstanbul Maratonu’nda bizim için koşarak/yürüyerek çocukların korunmasına ve eğitimine katkı sağlayabilirsin. Çocukların haklarına erişebildiği bir dünya için “Birlikte Yıldızlara Uzanıyoruz

NELER YAPIYORUZ?

Bir Dünya Çocuk’un faaliyetlerinin merkezinde çocuk koruma yer alıyor. “Çocuk Koruma” teriminden en genel deyimle; çocuklara yönelik ihmal, istismar ve şiddetin her türünü önlemeyi ve cevap vermeyi anlıyoruz.

Çeşitli nedenlerle travma altındaki çocuklara yönelik psikososyal destek programları ile çocukların duygusal olarak yeniden onarılmalarını, sorunlarla başa çıkma yöntemleri geliştirmelerini, duygularını tanımayı öğrenmelerini sağlamak için harekete geçiyoruz.

Temel olarak çocuk koruma programının öncelikli hedef kitlesi çeşitli nedenlerle risk altında olan çocuklar, çocuk işçilik ve erken evlilik mağduru çocuklar, göçmen çocuklar, engelli çocuklar…

Çocukların yanı sıra yetişkinlere de çocuk hakları, çocuk koruma ve aile bütünlüğünün korunmasına yönelik eğitimler düzenleyerek bilgilendiriyoruz.

İstanbul Maratonu’nda yürürken kıtaları aşacaksın! Birlikte yürürsek daha neleri aşabileceğimizi bir düşün!

NELER YAPTIK?

Ömer’in takım elbiseyle geldiği bu yer, mahallesinde açılan bir çocuk merkezi… Savaşın ortasında oyun oynamayı unutan Ömer, geceden giydiği kıyafetini annesinin tüm ısrarlarına rağmen çıkarmamış. Oyun oynamak her çocuğun hakkı.

Engelinden dolayı okula kabul edilmeyen Muhammed, Bir Dünya Çocuk’un özel sınıfında gördüğü ilgi ve eğitimle yeniden hayal kurmayı öğrendi. O artık doktor olmak istiyor. Bütün çocuklar eşit doğmuyor. Bizim amacımız onların eşit hak ve imkanlara sahip olup özgürce hayal kurabildikleri bir dünya yaratmak…

Bunlar faaliyetlerimizin somut sonuçlarından yalnızca birkaçı… 2018 yılı sonuna kadar 688.118 çocuğun hayatına dokunduk. 2020 hedeflerimizin en başında çocuk istismarıyla mücadele yer alıyor. Ancak tüm bunlar yalnızca seninle mümkün! Yalnızca birlikteysek yıldızlara ulaşabiliriz. Adımlarını çocuklar için atar mısın?

YARDIMSEVERLİK KOŞUSU NEDİR?

Yardımseverlik koşusu, bireylerin sivil toplum örgütlerini desteklemek için kullandıkları bir kaynak yaratma yöntemidir. Koşarak, yürüyerek ya da istediğiniz herhangi bir şekilde yaptığınız bu eylem; belirli bir konuda çevrenizin dikkatinizi çekmek, konu hakkında farkındalığı artırarak seçtiğiniz kuruma bağış yapılmasına vesile olmaktır. Örneğin; “Bu yürüyüşümü çocuk istismarı mağdurlarına adıyorum. Bağış kampanyama destek vererek bu vakaların bir daha yaşanmamasına destek olabilirsin.”

ADIMLARINLA ÇOCUKLARIN DAHA BİR DÜNYADA YAŞAMASINA DESTEK OLABİLİRSİN

Hayır. İstanbul Maratonu’nda yardımseverlik koşusuna katılanların bazıları koşsa da pek çoğu “Halk Koşusu”nu kendi temposuna göre yürüyerek tamamlar. Kampanya açmak için koşmak gibi bir zorunluluk yoktur.

İstanbul’da ikamet etmemek çocuklara umut olmaya, onların yeniden hayata tutunmasına destek olmaya engel değil. O an bulunduğun herhangi bir yerde yürüyüşünü gerçekleştirebilirsin. Yeter ki kalpler bir olsun 😊

Koşucu olup kendi kampanyanı yaratmak çok kolay. fonzip.com/birdunyacocuk/kampanya adresine giderek kampanyanı yaratabilirsin. İzlenecek adımlar ve tüm teknik detaylar için tıkla. 

Share on whatsapp
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram