NASIL KOŞUCU OLURUM?

Bağış kampanyası açmak gerçekten çok kolay. Tek yapmanız gereken bağış sistemimize üye olup “Kampanya Başlat” butonuna tıklayarak form doldurmak. İhtiyacınız olmayacak ama biz yine de adım adım anlatalım.

fonzip.com/birdunyacocuk/kampanya sayfasından “Kampanyanı Başlat” butonuna tıklayın.

“Kampanya Başlat” dediğinizde, sizden bağış sistemimize üye olmanız istenecektir. Bunun için adınız, soyadınız ve e-posta adresini girmeniz yeterli. 

Kayıt işleminin ardından kampanya oluşturma sayfasına yönlendirileceksiniz. Buradaki boşlukları kendi cümlelerinizle doldurabilirsiniz. 


Örneğin:
Kampanya Başlığı: Çocuklar için koşuyorum
Kampanya Mesajı/Açıklaması: Adımlarımı, tüm çocukların onurlu ve adil bir yaşam sürebilmesi için atıyorum. Kampanyamı bağışlarınla destekleyebilir, çocuklar için daha iyi bir dünya yaratmaya katkıda bulunabilirsin. Birlikte Yıldızlara Uzanıyoruz

Kampanya görseli olarak varsayılanı veya buradan sizin için seçtiklerimizi kullanabilirsiniz.

Kampanya hedefi, toplamayı hedeflediğiniz bağış miktarıdır. Zorunlu olmamakla birlikte bir hedef belirlemenizi öneririz. Bir hedef olması, potansiyel bağışçıları harekete geçirir.

Bağışçı listesini gizlemenize gerek yoktur. Bağış yapacak kişiler için “ismimi gizle” seçeneği bağış yaptığı sırada sunulur. 

Bir Dünya Çocuk yetkililerine mesajınız kısmını bize iletmek istediğiniz bir mesajınız yoksa boş bırakabilirsiniz.

Oluştur’a tıkladıktan sonra kampanya başvurunuz tarafımıza iletilmiş oluyor. Biz de mümkün olan en kısa sürede onaylıyoruz😊

Bizden gelecek olan kampanya onay mailinden sonra bağış toplamaya hazırsınız!

ŞİMDİ SIRA BAĞIŞ TOPLAMADA!

Öncelikle teknik olarak sistemin nasıl işlediğini anlatalım. fonzip/birdunyacocuk.com sayfasına girdiğinizde sağ üst köşede adınızı göreceksiniz. Hesabınıza buradan göz atabilirsiniz. (Eğer çıkış yaptıysanız, aynı köşede adınız yerine “Giriş” yazar).  Öncelikle bu sayfadan kendinize bir profil fotoğrafı eklemeyi unutmayın. Potansiyel bağışçılarınızın, sayfanın size ait olduğunu anlamalarını kolaylaştırır.  Hesabınıza girdikten sonra “Bağış Kampanyalarım” sekmesini göreceksiniz.

Açılan kampanyalar sayfasından aktif kampanyanızı üzerine tıklayarak seçin. Seçtiğiniz sayfa, potansiyel bağışçılarınızla paylaşacağınız sayfadır.


Bu sayfanın linki size özeldir. Çevremize yollayacağımız bağış metnimize bu linki kopyalayıp yapıştırıyoruz.

BAĞIŞ MEKTUBU NEDİR? NASIL BAĞIŞ TOPLARIM?

Öncelikle ne yaptığını anlatan bir bağış metni kaleme almalısın. Çocuklar yararına yürüyerek/koşarak gayret sarf ettiğini belirtip bu çabanı bağışlarıyla desteklemelerini isteyebilirsin.  Bağış metninin anlaşılır ve samimi olmasına özen göstermelisin.  Hedeflediğin bağış miktarını da metnine ekleyebilirsin.

Bağışçı, parasının gideceği yeri bilmek isteyecektir ve bunu bilmek hakkıdır. Web sitemizin linkini mektubuna eklemeyi unutma. Bizimle ilgili tüm bilgiyi oradan bulabilirler. Buradaki bilgiler yeterli gelmezse bizimle iletişime geçmekten çekinme. e-posta adresimiz: merhaba@birdunyacocuk.org 

Metnini e-posta, Facebook, Instagram, Whatsapp ve aklına gelen her kanaldan paylaşabilirsin. Fakat unutmaman gereken en önemli şey birebir iletişimin gücü! Facebook’ta paylaştığın bir gönderine kimse geri dönüş sağlamayacaktır. Whatsapp en hızlı dönüş alacağınız mecra olabilir, ama gruplarda değil doğrudan kişilerle paylaşmalısınız.

Endişelenme, bağış mektubuyla ilgili tüm tüyoları ve örnek bir bağış mektubunu kaydını oluşturduktan sonra sana göndereceğiz.

MEKTUBUMU NE ZAMAN GÖNDERECEĞİM?

İstanbul Maratonu, 3 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleşecek. Kampanyanızı koşudan 2 hafta önce başlatıp koşudan 2 hafta sonra bitirebilirsiniz. Bağış mektuplarını göndermek için en uygun zaman koşudan bir hafta-10 gün öncesi olacaktır. Pazartesi günlerini, sabahın çok erken saatlerini, kısacası mesajlara cevap verilme olasılığının düşük olduğu gün ve saatleri tercih etmeyin.

Aklınıza takılan her konu için e-posta ve sosyal medya hesaplarımızdan iletişime geçebileceğiniz gibi Maraton WhatsApp bilgilendirme grubumuza da katılabilirsin.