Sivil Toplum Örgütlerine Yönelik Kurumsal Kapasite Geliştirme Uygulamaları

Proje Kategorileri: Kurumsal Kapasite Geliştirme ve Türkiye'de.

Bu amaçla sivil toplum örgütlerine yönelik olarak Çocuk Koruma ve Çocuk Güvenliği gibi temel konularda atölyelerle destek oluyoruz. Bunun yanı sıra çocuk koruma uygulamalarının daha kapsamlı, profesyonel ve uluslararası standartlara uygun yürütülebilmesi için tematik eğitimlerle de sivil topluma destek sunuyoruz.

Bu alanda en önemli etkinliğimiz, yapılandırılmış psikososyal destek programlarına yönelik uygulayıcı eğitimleri.  Yapılandırılmış psikososyal destek programlarını yürütecek kurumların çalışanlarına yönelik, ilgili programın içeriğine ve uygulanışına dair kapsamlı eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimler Bir Dünya Çocuk’un kendi bütçesinden karşılanabildiği oranda ücretsiz ve açık çağrılı olarak gerçekleştiriliyor. Ayrıca kurumlardan talep olması halinde kurumların kendi olanak ve bütçesi ile bu eğitimleri kurumlara sunuyoruz.

Kurumların çocuk güvenliğinin temellerini anlamaları ve kendi çocuk güvenliği politikalarını oluşturmalarının ilk adımını atmalarını için temel çocuk güvenliği eğitimleri de uygulamalarımızdan birini oluşturuyor.

Bu aktivitelerin yanında çocuk koruma ve çocuk hakları alanlarını kapsayan ve dönemsel olarak tespit ettiğimiz ihtiyaçlar ve imkânlarımız doğrultusunda eğitim ve atölyeler düzenliyoruz.

Bir Dünya Çocuk’un düzenleyeceği eğitimlerden haberdar olmak için e-bültenimize üye olabilir, kurumunuzda eğitim düzenlemek istiyorsanız, iletişim sayfasından irtibata geçebilirsiniz.